Baseny termalne w okolicy

Termy są niezwykle odprężającą, a jednocześnie korzystną dla zdrowia formą wypoczynku. W niewielkiej odległości od Sromowiec Niżnych znajduje się kilka parków wodnych z basenami termalnymi, do których zdecydowanie warto się wybrać. Oto one:

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

W położonej ok. 30 km Białce Tatrzańskiej umiejscowiony jest znany park wodny Terma Bania. Zewnętrzne i wewnętrzne baseny termalne wypełnione są prozdrowotną wodą o temperaturze około 35 stopni Celsjusza, pozyskiwaną ze źródeł o głębokości 2500 m. Woda obfituje w wiele cennych składników mineralnych, między innymi: krzemionkę, wapń, potas, magnez, żelazo i siarczki. Kąpiele w basenach Terma Bania w sposób kompleksowy polepszają stan zdrowia, pomagają pozbyć się drobnych dolegliwości, łagodzą stres, relaksują, poprawiają przemianę materii, korzystnie wpływają na stan skóry i wspomagają regenerację organizmu. W Strefie Relaksu doświadczyć można nieocenionych zalet masażu wodnego.

Termy Bukowina

W innej miejscowości położonej w sercu Tatr – Bukowinie Tatrzańskiej, znajduje się kolejne okazałe centrum wód termalnych. Lecznicze wody pozyskiwane są z głębokości 2400 m, z okolic Wysokiego Wierchu. Do dyspozycji gości są tu baseny rekreacyjne i pływackie, zlokalizowane wewnątrz i na zewnątrz. Dodatkowo centrum obfituje w łaźnie, sauny i wodne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie i jacuzzi. W składzie wód termalnych kompleksu Termy Bukowina znaleźć można aż 28 różnych składników mineralnych. Sesje w bukowińskich basenach termalnych pomagają zrewitalizować ciało i umysł, ukoić nerwy oraz zażegnać wiele dokuczliwych dolegliwości.

Szaflary – Termy Szaflary i Gorący Potok

W niedalekich Szaflarach znaleźć można aż dwa ośrodki oferujące kąpiele w basenach termalnych. Pierwszy z nich to Termy Szaflary. Tutejsze wody wyróżniają się bardzo bogatą mineralizacją, a poszczególne składniki występują w optymalnych dla ludzkiego organizmu proporcjach. W ośrodku znaleźć można dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne baseny, wyposażone w wieloraki sprzęt do masażu wodnego. Nie brak tu także zjeżdżalni wodnych i brodzików dla dzieci. Nieopodal centrum Termy Szaflary znajduje się sieć basenów Gorący Potok. Surowa, siarkowa woda, która wypełnia tutejsze zbiorniki w doskonały sposób wpływa na urodę i zdrowie. Dodatkowe atrakcje to urządzenia do hydromasażu, zjeżdżalnie, fontanny i gejzery.

Termy Chochołowskie

Nieco dalej, bo w odległości około 60 km od Sromowiec Niżnych, w miejscowości Chochołów, usytuowane są Termy Chochołowskie – nowo otwarty aquapark z bardzo rozbudowaną i atrakcyjną siecią basenów termalnych. Wydobywane z głębokości niemal 4000 m wody termalne są niezwykle zasobne w minerały, a tym samym bardzo korzystnie wpływają na stan zdrowia. Oprócz zbiorników wewnętrznych znaleźć tu można baseny zewnętrzne z trawiastymi plażami i szereg atrakcji wodnych. Kompleks podzielony jest na strefę basenową i leczniczą.