Promenada w Szczawnicy

Liczący 1800 metrów trakt spacerowy w Szczawnicy to jedyny tak długi deptak w Polsce. Miejsce niezastąpione, obdarzone nietuzinkowym klimatem, pięknie skomponowane z dbałością o najdrobniejsze detale. Na promenadzie spacerowej w Szczawnicy nigdy nie brakuje ludzi. Ten okazały deptak, z którego rozpościerają się urzekające, górskie widoki, skutecznie przyciąga do siebie nie tylko urlopowiczów, ale również bywalców uzdrowisk oraz mieszkańców miasta.

Ze względu na niebanalne położenie i architekturę, można powiedzieć, że jest to perfekcyjne miejsce do zaznawania relaksujących pieszych lub rowerowych wycieczek. Przebywając w okolicy warto choć raz zajrzeć na promenadę. Spacery tym szlakiem niewątpliwie docenią wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku, poszukiwacze atrakcji turystycznych oraz osoby chcące spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu w pięknym, miłym otoczeniu.

Promenada spacerowa w Szczawnicy ma swój początek pod dolną stacją kolejki na Palenicę, po czym rozciąga się malowniczo wzdłuż rzeczki Grajcarek. U jej kresu natknąć się można na szlak pieszo-rowerowy kierujący na Słowację. Na całej swej rozciągłości, promenada obfituje w przepiękne górskie panoramy. Podczas odbywania spaceru można w dowolnej chwili się zatrzymać i spocząć na jednej z licznych ławek. Dodatkową atrakcję stanowią tutaj mostki nad potokiem pozwalające przedostać się na drugą stronę promenady.

Przebywanie w tym uroczym miejscu to prawdziwa przyjemność i wspaniały sposób na spędzenie wolnego dnia. Klimatyczne ławeczki i latarenki, altanki, chodniczki, trawniki i klomby, skalniaki, tarasy widokowe, ozdobne drzewa i krzewy – wszystkie elementy tego niebanalnego miejsca tworzą spójną całość, zachwycając nawet najbardziej wybrednych turystów. Dopełnieniem atrakcji, jakie można tu znaleźć, są restauracje, karczmy, kramy, place zabaw i szereg różnego typu obiektów sportowo-rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę atmosferę i urodę tego miejsca oraz dostęp do najrozmaitszych atrakcji turystycznych, promenada spacerowa w Szczawnicy niewątpliwie spodoba się każdemu.