Rejs po jeziorze Czorsztyńskim

Rejsy po jeziorze Czorsztyńskim cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony zwolenników wodnych atrakcji turystycznych. Wycieczka po tym pięknym zbiorniku wodnym może być niezapomnianą przygodą, szczególnie dla osób, które czerpią przyjemność z podziwiania niezwykłych widoków.

Leżące na Dunajcu, między Niedzicą a Czorsztynem, Jezioro Czorsztyńskie jest sztucznym zbiornikiem powstałym w efekcie wybudowania zapory wodnej w Niedzicy. Nie bez przyczyny miejsce to „wabi” do siebie coraz liczniejszych turystów. Zdecydowawszy się na rejs Jeziorem Czorsztyńskim można poznać tę okolicę w jej pełnej krasie. Szlak wiodący przez wody tego nietuzinkowego zbiornika obfituje w fenomenalne pejzaże, pośród których nie brakuje zarówno pięknych, przyrodniczych krajobrazów, jak i romantycznych, gotyckich widoków ze starymi zamczyskami w roli głównej. Cały rejs to malownicza wyprawa do źródeł natury i dawnej architektury, wyprawa, która pobudza wyobraźnię, pozwala odetchnąć od szarej rzeczywistości i dostarcza nowych, niezrównanych wrażeń.

Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim odbędziesz udając się do przystani niedaleko wzgórza zamkowego w Niedzicy. To właśnie stamtąd wypływają „Biała Dama” i „Harnaś”, które przez cały sezon letni zabierają rzesze turystów w ekscytującą eskapadę. Statek „Biała Dama” zaczerpnął swe imię od legendarnego, mieszkającego ponoć do dziś w zamku w Niedzicy ducha zrozpaczonej po śmierci męża kobiety.

Wchodząc na pokład „Białej Damy” lub „Harnasia” staniesz przed okazją obejrzenia okolicy Niedzicy i Czorsztyna z nieco innej, „wodnej” perspektywy. W czasie rejsu zetkniesz się z wyjątkową urodą pienińskich gór, zobaczysz klimatyczne ruiny czorsztyńskiego zamku i warownię w Niedzicy, poznasz niezwykłe zakamarki Pienińskiego Parku Narodowego, obejrzysz skansen Stylchen, zaporę w Niedzicy oraz urokliwe Zielone Skałki. Na pokładzie nie zabraknie przewodnika, który opowie wiele frapujących, związanych ze zwiedzanymi miejscami historii. Osobom poszukującym wyjątkowo elektryzujących wrażeń, statek „Harnaś” ma do zaproponowania rejsy nocne. Taka wycieczka to gwarancja niezapomnianej przygody. Dodatkową atrakcję stanowią tutaj rejsy gondolą „Czorsztynianka”.